هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تالار گفتمان دانشجويان

الرئيسيةالرئيسية  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورودورود  

زندگي سخته

5 مشترك
نويسندهپيام
رامتين
پسر خاله
پسر خاله
رامتين

تعداد پستها : 70
Registration date : 2007-06-04

زندگي سخته Empty
پستعنوان: زندگي سخته   زندگي سخته Icon_minitimeالإثنين يوليو 02, 2007 12:45 pm

باز می لرزد دلم دستم( داستان کوتاه)
اولین باری که دیدمش انگار سالها بود که می شناختمش خیلی پیش می اومد که با دخترهای کلاس سلام و علیکی و حرف و حدیثی داشته باشیم ولی اینبار فرق می کرد نمی دونم می تونم با نوشتن این حس رو منتقل کنم؟ مطمئنا نمی تونم تا حالا خیلی شدهبود که قلبم تند تند بزنه ولی تا حالا نشده بود تا حالا نشده بود که اینقدر آهنگین و تند باشه تنها چیزی که منو به خودش جلب می کد نگاهی بود ناوک انداز که تیرش به قلبم اصابت کرده بود نفس هام تند و تندتر می شد اولین باری بود که نمی تونستم این زبون چند مثقالی رو تو دهنم بچرخونم تا حالا تو زندگی چنین احساسی رو تجربه نکرده بود یه احساس جدید که نمی دونم میشه بهش چی گفت؟ عشق؟
ولی با همون نگاه اول خودم رو گرفتار تو دام اون دیده بودم دام عشق.

خیلی واسم سخت بود که سرم رو بالا بگیرم و کامل ببینمش حس غریبی داشتم به چشماش خیره شدم انگار اون هم حس منو فهمیده بود هر کاری کردم نتونستم چیزی که توی دلم بود بهش بگم آخه شاید بدش می اومد شاید اصلا به این چیزا فکر نمی کرد. ولی اگه اون فکر نمی کرد من که می ردم دل رو زدم به دریا و رفتم جلو رو بروش ایستاده بودم تا حالا نشده بود جلوی یه دختر توی حرف کم بیارم آخه بچه پرروی کلاس بودم و هیشکی تو حرف حریف من نمی شد با تته پته گفتم می بخشین میشه چند لحظه وقتتون رو بگیرم نگاهی همچون نگاه عاقل اندر سفیه به من کرد و خندید خنده ای که گلهای بهاری رو شکوفا می کرد گفت:
"خواهش می کنم بفرمایین"
و من با این کلمات کمی آرامشم رو پیدا کردم زل زدم به چشماش و شروع کردم: "می دونم که چیزی که الان می خوام بگم ممکنه ناراحتتون کنه ولی می خوام حرف دلم رو بگم می خوام بگم من از شما خوشم اومده یعنی چه جوری بگم یه جورایی عاشقت شدم می فهمی دوست دارم اگه بشه می خواستم بیشتر با هم آشنا بشیم."
حرفام که تموم شد جوری نفس نفس میزدم انگار یه کوه رو از زمین بلند کرده بودم سنگین بود ولی ارزشش رو داشت تو این مدت که من حرف می زدم فقط گوش می داد تا دید حرفم تموم شده نگاهی به من کرد و خیلی جدی گفت: "ببینید آقای محترم من احساسات شما رو درک می کنم و می دونم که به من علاقه دارین من آدم بی احساسی نیستم ولی اعتقادی به دوستی و این چیزا ندارم اگه واقعا علاقه ای هست با خانواده تشریف بیارین و بعد از اون می تونیم با هم حرف بزنیم" حرفاش برام قابل درک نبود ولی هر چی بود قبول کردم اون روز وقتی برگشتم خونه اونقدر ظاهر و رفتارم متفاوت بود که نرسیده مامان فهمید اومد کنارم و گفت: "چی شده پسرکم امروز چشات یه چیز دیگه ای میگه چی شده؟" و من به یاد روزهای بچگی سرم رو روی سینه مادر گذاشتم و شروع کردم به تعریف اتفاقاتی که اون روز افتاده بود حرفام که تموم شد دستی به موهام کشید و گفت:"پسرم بزرگ شده. بزرگ باشه با بابات صحبت می کنم و این شروع کار بود قرار خواستگاری رو با خانوادشون گذاشتیم و من روزها و ساعت ها و ثانیه ها رو می شمردم تا وقت خواستگاری برسه و اون روز رسید و من از صبح اون روز در حال رسیدن به خودم دقیقا ده بار بیشتر سرم رو سشوار کرده بودم اضطراب عجیبی داشتم کت و شلوارم هم که چند روز پیش داده بودم خشکشویی با اکراه رفتم و گرفتم آخه من کت و شلوار دوست ندارم چون اصلا بهم نمی یاد ولی چیکارش میشه کرد اینا جزء رسم و رسوماته و من هم باید او روز لباس رسمی می پوشیدم سوار ماشین بابا شدیم و راه افتادیم و راهی منزل کسی شدیم که دل من رو برده بود تو راه همه چی برام تدایی شعر یغما رو می کرد:

باز میلرزد دلم دستم
باز گویی در جهان دیگری هستم
های نخراشی به غفلت گونه ام را تیغ
های نپریشی صفای زلفکم راباد
لحظه دیدار نزدیک است.

[و رسیدیم و در زدیم و در باز شد رفتیم تو چه تدارکی دیده بودن میوه و شیرینی و مخلفات و پدر و مادر و برادرش و خواهرش و عموش دور هم جمع بودن رسیدیم سلام و احوال پرسی کردیم و من گل رو دادم و نشستیم هنوز خبری ازش نبود چنر دقیقهای به سکوت گذشت تا شروع کردم به صحبتهای مقدماتی صحبتهایی که اصلا برای من جالب نبود و بعد از این صحبت ها رسیدیم به سوال و جوابهای پدرش: "آقای داماد چیکارن؟"
دانشجوئه البته قراره بعد از تموم کردن درسش با پدرش یه شرکت بزنن"آقا داماد از خودشون خونه دارن؟"
نه ولی همه که اول زندگی خونه ندارن ثانیا خونه ما خونه خودشه و بالاخره خودشون می خرن
" آقا داماد ماشین چی دارن؟"
ماشین باباش هست باباش و اون نداره میشه گفت ماشین مال خودشه
و من با هر سوال و جوابی نا امید و نا امید تر نسبت به قبل و با هر سوالی که می پرسیدن و جوابش منفی بود خودم رو جمع می کردم دیگه داشتم میرفتم توی مبل و قرمز قرمز شده بودم دوست داشتم هر چه زودتر مراسم تموم می شد و من می زدم بیرون ولی موضوعی اتفاق افتاد که کمی منو امیدوار کرد وقتی که کسی که به خاطر اون اومده بودم با یه سینی چای مثل فرشته ها وارد اتاق شد دلگرم شدم چقدر ماه شده بود تو اون لباس ساتن خوشگل کمی حالم بهتر شده بود وقتی چایی رو بر می داشتم اونقدر لرزش تو دستام بود که فهمید و مدت زیادی رو صبر کرد تا چای رو کامل بردارم
نمی دونم چرا بعضی ها می گن بهترین خوردنی دنیا این چای خواستگاریه چون من اصلا طعمش رو نفهمیدم. بعد از تعارف نشست و من چشم در چشمش خانواده داشتن حرف می زدن و من ساکت و بدون اینکه چیزی بشنوم داشتم به کسی نگاه می کردم که تو ذهنم شاهزاده خانم قصه های من بود که یهو مامانم بلند شد که دیگه بریم و رشته افکارم رو پاره کرد اون لحظه نفهمیدم چی شده چون تو حال خودم نبودم ولی بعدا فهمیدم که خانوادش جواب نه رو همون جا داده بودن و گفته بودن: " پسر شما که هیچی نداره به چیه پسر شما دختر بدیم و این حرفها" و قلب من از اون روز به بعد دیگه هیچ وقت تند نزد و به خودم قول دادم که تا قوی و پولدار نشم دیگه هیچوقت به ندای قلبم گوش ندم ندایی که در این زمانه بدون پول و دارائی ندائی بیهوده و فقط گوش نواز است.
رامتین شایسته
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
aydin
از خودمونه
از خودمونه

تعداد پستها : 21
Registration date : 2007-07-03

زندگي سخته Empty
پستعنوان: رد: زندگي سخته   زندگي سخته Icon_minitimeالخميس يوليو 05, 2007 3:10 am

خدا رو شكر ما اونقدر عقل مون رسيد كه قبل از اينكه كار به اين جا بكشه فهميدم كه مهمترين دغدغه خانواده هاي ما اينه كه طرف از نظر مالي حداقل بهتر از خودشون باشه (البته هستند خانواده هايي كه بيشتر از پول به فكر خوشبختي دخترشون هستند) براشون احساسات طرفين اصلا مهم نيست
وقتي فكر مي كنم اگه پول دار باشي بيشتر دخترها حاضر هستند كسي رو كه سالها دوسش داشتند فراموش كنند نسبت به ازدواج احساس تنفر مي كنم ، يك لحضه تصور كنيد كسي كه باهاش نامزديد به خاطر پولتون باهاتون ازدواج كرده و اگه كسي بهتر از شما خواستگارش بود حالا با اون ازدواج كرده بود و براي اون اين ناز كرشمه ها رو مي كرد واقعا چه حسي پيدا مي كنيد

اگه شرايط همينطور باشه يك عمر مجردي رو به اين ازدواج ها ترجيح مي دم ، دوست داشتن اين آدم ها به پشيزي نمي ارزه ، فاحشه ها هم به خاطر پول همين عشق بهتون ارزاني مي كنند

ببخشيند اگه حرف هام تند بود اما حقيقت هاي تلخ باعث مي شوند محافظه كاري رو كنار بگذارم
عالي
از خودمونه
از خودمونه
عالي

تعداد پستها : 49
Registration date : 2007-06-21

زندگي سخته Empty
پستعنوان: رد: زندگي سخته   زندگي سخته Icon_minitimeالخميس يوليو 05, 2007 4:58 am

جالب بود
آفتابی که باشی آفتاب هم رفیقت می شود

اين مطلب آخرين بار توسط در الخميس سبتمبر 06, 2007 4:06 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
AsireZendegi
از خودمونه
از خودمونه
AsireZendegi

تعداد پستها : 24
Registration date : 2007-07-13

زندگي سخته Empty
پستعنوان: موافقم ...   زندگي سخته Icon_minitimeالأحد يوليو 15, 2007 6:02 pm

نقل قول :
اگه شرايط همينطور باشه يك عمر مجردي رو به اين ازدواج ها ترجيح مي دم ، دوست داشتن اين آدم ها به پشيزي نمي ارزه ، فاحشه ها هم به خاطر پول همين عشق بهتون ارزاني مي كنند
مى شه گفت كاملاً با نظر aydin موافقم
با اينكه قبلاً فكر مى كردم كه ميشه آدم هاى متفاوتى رو پيدا كرد
اما الان مى بينم همشون سر وته يه كرباسن
نمى شه گفت كه عاشق نشو اما يه پيشنهاد واسه هر كسى كه گوش شنوا داره:
هرگز عاشق نشو اما اگر از روى غفلت مبتلا شدى فكر نكن كه قضيه ى تو فرق داره بهترين كار اينه كه عشقت رو با خودت به گور ببرى و تنها خودت بدونى و دلت و نه هيچ بشر ديگه اى حتى معشوقت
AminiAsl
مدير بخش موبايل
AminiAsl

تعداد پستها : 90
Registration date : 2007-07-02

زندگي سخته Empty
پستعنوان: رد: زندگي سخته   زندگي سخته Icon_minitimeالأربعاء يوليو 18, 2007 4:50 am

مى تونم بگم تا حدودى با نظر آيدين موافقم
اما نه تااين حد
بعداً مى گم چرا و تا چه حدExclamation

زندگي سخته
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1