هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تالار گفتمان دانشجويان

الرئيسيةالرئيسية  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورودورود  

قورباغه نشي!

2 مشترك
نويسندهپيام
مولائي پ
مهمان

قورباغه نشي! Empty
پستعنوان: قورباغه نشي!   قورباغه نشي! Icon_minitimeالأربعاء يوليو 18, 2007 4:19 am

امروز یه دفعهی اومد اما باعث شد روش کلی فکر کنم. یه متن ساده بود اما واقعیتی در مورد خیلی از آدما با حس قورباغه ی که نمی دونن چیه.
یه قورباغه رو اگه تو آب داغ بندازی فوری بیرون می پره، اما اگه اونو تو آبی با دمای معمولی بندازی هیچ کاری نمیکنه، بعد اون آبو آروم گرم کنید قورباغه متوجه نمیشه تا وقتیکه به نقطه جوش برسه اون موقع است که تازه متوجه میشه آب خیلی گرمه اما بیرون نمی پره فقط منتظر مرگ میشینه.بعد هم خیلی آسون میمیره؟!
این حس سراغ ما میاد به همون شکل آروم میاد ما هم چون قورباغه شدیم متوجه نمیشیم تا موقعی که گاهی اوقات سرمون به سنگ بخوره.
داشتم فکر میکردم اگه تو دوران راهنمای یا حتی دبیرستان یکی از این نمره ها رو میگرفتم چه اتفاقی میوفتاد؟ اون موقع همیشه به خودم و بقیه میگفتم من؟ اصلا امکان نداره!خود کشی میکنم ؟! اما الان این نمره ها سراغم اومده خیلی هم راحت حتی راحت تر از همیشه اینجا نشستم. این نمره ها قورباغه ی اومدن و باعث شدن که کاملا عادی باشن.
حتی گناه میکنیم آروم اتفاق میوفته همین جوری پیش میریم بعد وقتی به خودمون میام می بینیم به چه آدمی تبدیل شدیم. این منم همون آدم ساده و پاک قدیمی؟ چه کار دارم میکنم؟ سر کی کلاه میذارم؟ بیشتر وقتا سر خودمونکلاه میذاریم با خودمون هم صادق نیستم.که واقعا چی میخوایم؟این همون چیزی که میخواستم. چی گیرم اومده وچی از دست دادم؟ ارزشش کمتر نیست.
حتی بزرگ شدنمون هم گاهی نمی بینیم.(مثل خودم) یه دفعه چیزی ازتون انتظار دارن کا تازه میفهمیم بزرگ تر از اونی شدیم که باور داریم.
شما رو نمیدونم اما من تصمیم گرفتم در مورد همه چیز ،شاید اونای که ازشون خیلی وقتا فرار کردم فکر کنم بعد هم این قورباغه بزرگ رو هر چند بد مزه قورت بدم.
فکر میکنم خیلی چیزا باید عوض بشه.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
Aram
نيمه کاره
نيمه کاره
Aram

تعداد پستها : 106
Registration date : 2007-06-20

قورباغه نشي! Empty
پستعنوان: رد: قورباغه نشي!   قورباغه نشي! Icon_minitimeالأربعاء يوليو 18, 2007 12:18 pm

دقیقا باهاتون موافقم
طوری شده که بسیاری از کارها برامون عادی شده و در حالی که وضع روز به روز وخیم تر و وخیم تر می شه به خودمون نمیایم تا اینکه شاید کاری بکنیم بتونیم از این آبی که قراره جونمون رو بگیره در بریم
شاید هم شرایط جامعه این حالت رو بهمون تحمیل کرده
ولی باید هر چه زودتر از این خواب خرگوشی و بازیگوشی قورباغه ای دست بکشیم و خودمون رو قول نزنیم
ممنون که باعث شدین من هم به این موضوع فکر کنم
راحيل
از خودمونه
از خودمونه
راحيل

تعداد پستها : 39
Registration date : 2007-06-26

قورباغه نشي! Empty
پستعنوان: رد: قورباغه نشي!   قورباغه نشي! Icon_minitimeالأربعاء يوليو 18, 2007 2:23 pm

جالب بود تا حالا نشنيده بودم.و خوشحالم که شما همچين برداشتي ازش داشتي.به رمي دماي آب فکر کن ولي واقع بين هم باش در ضمن TAKE IT EASY

قورباغه نشي!
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1